Αρχική Επικαιρότητα Η Δυτική Μακεδονία υποδέχεται την Νέα Γενιά του Μπάσκετ.

Η Δυτική Μακεδονία υποδέχεται την Νέα Γενιά του Μπάσκετ.

1921
0
ΚΟΙΝΟΠΟΙΗΣΗ
  Δυο ακόμα πολύ σημαντικά τουρνουά διοργανώνει η ΕΚΑΣΔΥΜ, πιο συγκεκριμένα οι Τελικές Φάσεις των Πανελλήνιων Πρωταθλημάτων Εφήβων και Νεανίδων θα λάβουν χώρα σε Πτολεμαΐδα και Κοζάνη αντίστοιχα από 28/4 έως 3/05. Μετά από αλλεπάλληλες επιτυχημένες διοργανώσεις η ΕΟΚ εμπιστεύτηκε ξανά την Ένωση μας, για την ταυτόχρονη αυτή τη φορά διεξαγωγή των τουρνουά, με την οικονομική υποστήριξη της Δημόσιας Επιχείρησης Ηλεκτρισμού(ΔΕΗ), Περιφέρειας Δυτικής Μακεδονίας και των Δήμων Κοζάνης και Πτολεμαΐδας αντίστοιχα.
  Οι κατά τεκμήριο καλύτερες ομάδες της Ελλάδας και οι αυριανοί σταρ του Ελληνικού Αντρικού και Γυναικείου Μπάσκετ, θα παρελάσουν στα γήπεδα της περιοχής μας υποσχόμενοι να δώσουν τον καλύτερο εαυτό τους, αφού το τίμημα θα είναι ισχυρό. Καλούμε το φίλαθλο κοινό της ΔΥΤΙΚΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ να αδράξει την ευκαιρία και να απολαύσει αυτά τα παιχνίδια κατακλύζοντας τα γήπεδα των δυο πόλεων. Ευχόμαστε καλή επιτυχία σε όλες τις ομάδες που θα αγωνιστούν .

newlogos-17-04-2015

κτελ Κοζ_logo

Το πρόγραμμα των αγώνων έχει ως εξής:

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΦΗΒΩΝ

ΗΜ/ΝΙΕΣ ΓΗΠΕΔΟ ΩΡΕΣ ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ
 

ΤΕΤΑΡΤΗ

29/04/2015

 

ΠΤΟΛ/ΔΑ

16.00

18.00

19.30

20.00

ΑΕ ΙΚΑΡΟΥ ΚΑΛ. – ΓΑΣ ΑΡΙΩΝ Ξ.

ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ – ΑΣ ΑΠΟΛΛΩΝ Π.

ΤΕΛΕΤΗ ΕΝΑΡΞΗΣ

ΑΣ ΠΑΟΚ – ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ

 

ΠΕΜΠΤΗ

30/04/2015

 

ΠΤΟΛ/ΔΑ

16.00

18.00

20.00

ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ – ΑΣ ΠΑΟΚ

ΑΣ ΑΠΟΛΛΩΝ Π. – ΑΕ ΙΚΑΡΟΥ ΚΑΛ.

ΓΑΣ ΑΡΙΩΝ Ξ. – ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ

 

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ

01/05/2015

 

ΠΤΟΛ/ΔΑ

16.00

18.00

20.00

ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ – ΑΣ ΑΠΟΛΛΩΝ Π

ΑΣ ΠΑΟΚ – ΓΑΣ ΑΡΙΩΝ Ξ.

ΑΕ ΙΚΑΡΟΥ ΚΑΛ. – ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ

 

ΣΑΒΒΑΤΟ

02/05/2015

 

ΠΤΟΛ/ΔΑ

15.00

17.00

19.00

ΑΣ ΑΠΟΛΛΩΝ Π. – ΓΑΣ ΑΡΙΩΝ Ξ.

ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ – ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ

ΑΣ ΠΑΟΚ – ΑΕ ΙΚΑΡΟΥ ΚΑΛ.

 

ΚΥΡΙΑΚΗ

03/05/2015

 

ΠΤΟΛ/ΔΑ

10.00

12.00

14.00

15.30

ΓΑΣ ΑΡΙΩΝ Ξ.– ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ

ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ – ΑΕ ΙΚΑΡΟΥ ΚΑΛ.

ΑΣ ΑΠΟΛΛΩΝ Π. – ΑΣ ΠΑΟΚ

ΑΠΟΝΟΜΕΣ

  ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΝΕΑΝΙΔΩΝ

ΗΜ/ΝΙΕΣ ΓΗΠΕΔΟ ΩΡΕΣ ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ
 

ΤΡΙΤΗ

28/04/2015

 

ΚΟΖΑΝΗΣ

16.00

18.00

19.30

20.00

ΑΕΟ ΠΡΩΤΕΑΣ Β. – ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ – ΑΣ ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡ.

ΤΕΛΕΤΗ ΕΝΑΡΞΗΣ

ΟΚΑ ΑΡΚΑΔΙ Ρ. – ΑΣ ΠΑΟΚ

 

ΤΕΤΑΡΤΗ

29/04/2015

 

ΚΟΖΑΝΗΣ

16.00

18.00

20.00

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ – ΟΚΑ ΑΡΚΑΔΙ Ρ.

ΑΣ ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡ. – ΑΕΟ ΠΡΩΤΕΑΣ Β.

ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ – ΑΣ ΠΑΟΚ

 

ΠΕΜΠΤΗ

30/04/2015

 

ΚΟΖΑΝΗΣ

16.00

18.00

20.00

ΑΣ ΠΑΟΚ – ΑΣ ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡ.

ΟΚΑ ΑΡΚΑΔΙ Ρ. – ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ

ΑΕΟ ΠΡΩΤΕΑΣ Β. – ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ

 

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ

01/05/2015

 

ΚΟΖΑΝΗΣ

15.00

17.00

19.00

ΟΚΑ ΑΡΚΑΔΙ Ρ. – ΑΕΟ ΠΡΩΤΕΑΣ Β.

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ – ΑΣ ΠΑΟΚ

ΑΣ ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡ. – ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ

 

ΣΑΒΒΑΤΟ 02/05/20145

 

ΚΟΖΑΝΗΣ

10.00

12.00

14.00

15.30

ΑΣ ΠΑΟΚ – ΑΕΟ ΠΡΩΤΕΑΣ Β.

ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ – ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ

ΑΣ ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡ. – ΟΚΑ ΑΡΚΑΔΙ Ρ.

ΑΠΟΝΟΜΕΣ